Jak vybrat přikrývku?

Vybrat tu správnou přikrývku nemusí být tak složité. Hlavní kritéria při výběru přikrývky jsou: 1) rozměr,  2) síla (hřejivost), 3) použitý materiál přikrývky.

1. Rozměr přikrývky

Jednolůžkové přikrývky

Základní a nejrozšířenější rozměr jednolůžkové přikrývky je 140 cm šířka a 200 cm délka. Pokud je pro vás tato přikrývka krátká, nabízíme také prodloužené jednolůžkové přikrývky se šířkou 140 cm a délkou 220 cm.

Dvoulůžkové přikrývky

Dvoulůžkové přikrývky se často označují jako francouzské přikrývky. Tyto přikrývky jsou ideální, pokud rádi spíte pod jednou přikrývku s partnerem.

Francouzské rozměry nabízíme v rozměrech (šířka x délka v cm): 200x200, 220x200, 240x200, 220x220, 240x220

Dětské přikrývky

Přikrývky pro nejmenší se vyrábí v rozměru 90x135 cm. Ideální například do dětské postýlky.

 

2. Síla (hřejivost) přikrývky

Při výběru přikrývky je důležité si uvědomit, jak a kde bude přikrývky využívána. Přikrývky se dnes vyrábějí v několika variantách hřejivosti, kterou určuje množsví (gramáž) použitého výplňového materiálu a technologie výroby. Od slabých (pro letní období) až po velmi silné a tím také velmi hřejivé přikrývky pro zimní období. Mezi těmito variantami stojí přikrývky se středním množstvím výplňového materiálu, které lze používat celoročně.

Označování hmotnosti výplně přikrývek:

Gramáž přikrývek se nejčastěji zapisuje v g/m2, popřípadě v gramech v celé přikrývce.

U přikrývek z dutých vláken je použité množství výplňového materiálu přibližně následující:

Letní přikrývky: 150 až 200g/m2 (celkem v jednolůžkové přikrývky cca 450g)

Celoroční přikrývky: 250 až 400g/m2 (celkem v jednolůžkové přikrývky cca 850g)

Zimní přikrývky: 450 a více g/m2 (celkem v jednolůžkové přikrývky cca 1300g)

Pro snažší orientaci v našem eshopu máme kategorie přikrývek rozděleny právě prodle toho, pro které roční období jsou určeny (letní, celoroční a zimní přikrývky).

 

Materiál přikrývky

V dnešní době jsou nejprodávanější přikrývky z dutých vláken. Stále větší popularitu si ovšem získávají také přikrývky péřové a vlněné.

Přikrývky z dutého vlákna

Jsou oblíbené pro své antibakteriální vlastnosti a dostatečnou hřejivoust při relativně malém množství použitého materiálu. Při zachování doporučené údržby (teplota praní, sušení) poskytují dlouhou životnost bez ztráty vlastností (rozměry, barva, hřejivost).

Například řadu přikrývek Luxus plus lze prát až na 95°C, jiné standardní přikrývky z dutého vlákna na 60°C. Přikrývky si i přesto zachovávají své prvotřídní vlastnosti.

V obchodních řetězcích jsou často k dostání přikrývky například výroby, které výrobce doporučuje prát max. na 30°C. To je právě z toho důvodu, že by použitý nekvalitní (levný) materiál vyšší teploty nevydržel bez ztráty vlastností a rozměrů.

 - přikrývky z dutého vlákna s výtažky z aloe vera - Aloe Vera příznivě působí na lidskou pokožku, má schopnost zmírňovat bolesti kloubů a svalů. Postupně uvolňuje extrakty ze svých vláken, které mají výrazný antibakteriální efekt a tím zaručí hubení bakterií a roztočů

 - přikrývky z dutého vlákna s výtažky antistress - s vetkanými jemnými carbonovými vlákny, která slouží k odvodu statické elektřiny a napětí a tím přispívá k uvolnění těla a klidnému a ničím nerušenému spánku.

 

 
 
 
 
 
Péřové a prachové přikrývky

Prvotřídní přírodní materiál, který dokáže odvátět vlhkost a udržet tělo v optimálním teple. Jsou lehké a mají vynikající termoizolační vlastnosti.

 

Přikrývky z ovčí vlny

Ovčí vlna má vynikající termoregulační schopnost, dokáže pojmout až 35% vlhkosti a následně se ji velmi rychle zbavit. Předností přikrývek z ovčí vlny je obsah lanolinu, který vlnu chrání před bakteriemi a mikroorganismy a má samočistící účinky. Působí nejen antialergicky, ale také protistresově.